Для чого потрібен формалін?

Формалін є водним розчином токсичного хімічної сполуки - формальдегіду (40%). Речовина застосовується переважно в медицині і промисловості (в дуже малих дозах зустрічається в косметичних засобах). При неправильному застосуванні формалін викликає сильну інтоксикацію з моментальним ураженням органів дихання, слизових оболонок і центральної нервової системи. Утилізація формаліну передбачає попереднє знезараження токсину. Компанія «Система Оптимум» підготувала інформацію про використання формаліну перед тим, як ви вирішите формалін купити.

Формалін має вигляд безбарвної прозорої рідини. Іноді при тривалому збереженні він може утворювати помутніння або осад. Найчастіше розчин формаліну є сумішшю, до складу якої входить формальдегід (40%), метиловий спирт (8%) і вода (52%).

Речовина використовують переважно в медицині та промисловості. Дане з’єднання включено до складу лаків для нігтів, засобів для догляду за волоссям. Невелика його доза входить в деякі косметичні препарати в якості дезинфікуючого речовини і консервантів, включена до складу кремів, дезодорантів, шампунів, ополіскувачів для рота.

Його функція і механізм дії лежить в тому, що він здатний згортати різні білки і запобігати їх розщеплення. Саме з цієї причини найчастіше формалін використовують в медицині для того, щоб на тривалий час зберегти анатомічні препарати, починаючи від тканин і органів і закінчуючи цілими системами органів. Формалін використовують також для зберігання трупів, щоб вони не розкладалися.

Застосування формаліну виключно зовнішнє: вдихати і пити розчин вкрай небезпечно для життя. Його застосовують для місцевої дезінфекції, як дезодоруючий і в’яжучого засобу. Крім того, розчин у розведеному вигляді використовують для спринцювання.

Найчастіше речовина зустрічається в хімічній промисловості, у виробництві фарб, паперової продукції, смол, текстилю та пластики. З’єднання знайшло своє застосування також в деревообробній промисловості, у виготовленні підлогових покриттів, переробці шкір тварин, як антисептичний і протимікробного засобу, а також при виготовленні дріжджів.

Якщо ваша професія пов’язана з медициною або тією галуззю промисловості, де застосовується формальдегід, не нехтуйте технікою безпеки. Використовуйте індивідуальні засоби захисту, стежте за тим, щоб в робочій зоні або в лабораторії був необхідний режим вентиляції.

Компанія «Система Оптимум» пропонує придбати різні хімічні речовини безпечно, недорого та з доставкою. Фірма оперативно поставляє хімічні реактиви у будь-яке місто України компаніями-перевізниками: САТ, Автолюкс, Євро-Експрес, Делівері, Міст Експрес, Нічний Експрес, Ваш Час, Інтайм, Нова Пошта, Український Експрес, Гюнсел, а також власним автотранспортом при тоннажних замовленнях.