Сфери застосування азотної кислоти!

Компанія «Система Оптимум» завжди турбується про своїх клієнтів, саме тому ми готуємо для вас матеріали про товар який ми реалізуємо. Перш ніж азотна кислота купити, ви повинні знати сфери застосування цієї речовини. В данній статті ви дізнаєтесь більше про азотну кислоту.

Азотна кислота – це така прозора, рідка субстанція з помітним жовтим відтінком, з класу неорганічних кислот. Хімічна формула цієї речовини - HNO3.  

Азотна кислота швидко випаровується і має невисоку температуру кипіння +83 °С. Легко змішується з водою в будь-яких пропорціях, утворюючи розчини різної концентрації. Більш того, азотна кислота може поглинати вологу з повітря, тобто є гігроскопічною речовиною. Структурна формула азотної кислоти неоднозначна, і може мати дві форми. В молекулярному вигляді її не існує.

За хімічними властивостями купити азотну кислоту можна розведеною та концентрованою. Ця хімічна субстанція здатна легко взаємодіяти із багатьма металами. Особливо концентрований розчин здатний взаємодіяти із залізом та ферумами, де на їхній поверхні утворюється оксид, який запобігає впливу кислот і тим самим протидіє їхньому руйнуванню. Вважається сильним окислювачем і гарно взаємодіє із водою.

Велика частина промислового застосування азотної кислоти саме в сільськогосподарській галузі для отримання і розсіювання різних добрив. Розчин HNO3 нейтралізують аміаком і отримують нітрат амонію, який добре розчиняється у водному середовищі, як і власне, всі інші солі азотної кислоти. У природі вони майже не зустрічаються в чистому вигляді, тому їх виробляють штучно. Інші популярні галузі використання: виробництво вибухових речовин і спеціальних синтетичних матеріалів.

Розчини слабкої концентрації азотної кислоти, до десяти відсотків, часто використовують для штучного старіння деревини, переважно сосни і клена, щоб надати їм антикварний сіро-золотий відтінок для виробництва дизайнерських меблів.

Азотна кислота відмінно очищає друковані плати в друкарні, офортні трафарети в металографіки, пластини з кремнію в електроніці, травленні металів, зняття корозії, очищення великих баків від мінеральних утворень жорсткої води, харчових продуктів, в лабораторіях для промивання певного матеріалу.

Компанія «Система Оптимум» імпортує хімічну продукцію провідних виробників Європи, Азії та Америки. Вся наша продукція має сертифікати якості та іншу супровідну документацію і відповідає стандартам України. Консультації надаємо за номером телефону вказаним в розділі контактів компанії. Зробити замовлення можна за активним посиланням!